Nasze usługi świadczymy na terenie Górnego
śląska.
W szczególności w następujących miastach:
Tychy, Pszczyna, Katowice, Lędziny, Gliwice,
Chorzów

Liczba odwiedzin:   Liczniki internetowe

Często podawaną przyczyną nieprawidłowego działania kominów jest szczelność mieszkania, jednak dzięki kamerze kominowej jesteśmy w stanie ustalić czy , aby na pewno , gdyż nieszczelny przewód kominowy również jest w stanie dmuchać powietrze do mieszkania. W przypadku gdy wykluczymy, iż przyczyną nadmuchu jest nieszczelność przewodu kominowego oraz jego nieprawidłowe wyprowadzenie ponad połacią dachową dopiero wtedy zalecamy wykonanie np. nawiewników okiennych rozszczelniających mieszkanie.

Poniżej kilka zdjęć zrobionych kamerą kominową model Wohler vis 2000 pro.
Kliknij, aby powiększyć    

Nieprawidłowo zamontowany przewód spalinowy od kotła gazowego z zamkniętą komorą spalania. Widoczna niebieska uszczelka systemu spalinowego, tak wykonany przewód spalinowy nie jest szczelny , w związku z czym kondensat będzie wylewał się poza ten przewód jak również może dochodzić do zasysania wyrzucanych spalin z powrotem do komory spalania.

Kliknij, aby powiększyć    

Nieprawidłowo zamontowany wkład kwasoodporny od kotła atmosferycznego usuwający spaliny grawitacyjnie , w tym przypadku wylewający się kondensat poza ścianki komina spowodował zalani a ściany kominowej.

Kliknij, aby powiększyć    

Uszkodzony przykanalik doprowadzający powietrze do przewodu zbiorczego. Tego typu uszkodzenia powodują rozszczelnienia przykanalików czego następstwem są zawirowania powietrza wewnątrz kanałów kominowych powodujące często nadmuchy powietrza do mieszkania.

Kliknij, aby powiększyć    

Rozbity przewód wentylacyjny , z boku widoczna rura kanalizacyjna. Prawdopodobnie sąsiad remontujący mieszkania rozbił przewód wentylacyjny tym samym sprowadzając na użytkownika tego przewodu przykrości związane z wdmuchiwaniem powietrza oraz zapachu fekaliów do mieszkania .

Kliknij, aby powiększyć    

Nieszczelny przewód spalinowy od kotła gazowego. Firma montująca nie wprowadziła wkładu kwasoodpornego na całej długości , efekt - wykwity na ścianie kominowej.

Kliknij, aby powiększyć    

Jeszcze jedna nieszczelność przewodu spalinowego od kotła gazowego.

Kliknij, aby powiększyć    

Przewężenia powodujące opory w przepływie powietrza w przewodzie wentylacji mechanicznej.